Q&A – Częste pytania

APEXCLAN ONLINE CREATORS

Frequently Asked Questions

JAKIEGO RODZAJU MOTOCYKL MOŻESZ OKLEJAĆ?

Jesteśmy zespołem oddanych projektantów, którzy potrafią stworzyć projekt dla każdego typu motocykla. Jeśli zastanawiasz się, czy mamy coś dla Twojego modelu – odpowiedź brzmi: TAK. Każdy projekt, który możesz zobaczyć na naszej stronie, został opracowany od podstaw, podobnie jak każda praca, której się podejmujemy, aby za każdym razem zapewnić niepowtarzalny wygląd Twojego motocykla.

CZY OKLEJANIE JEST LEPSZE OD LAKIEROWANIA?

W większości przypadków – TAK. Oto kilka powodów:

Uzyskanie niestandardowego wyglądu motocykla może być znacznie bardziej kreatywne i szczegółowe w przypadku folii w porównaniu z malowaniem (czyba, że zdecydujesz się na aerograf – ale to inna bajka (szczególnie finansowo)… W przypadku folii nie ma ograniczeń co do tego, co można zrobić z projektem. Możesz zatwierdzić cyfrową wersję koncepcji, zanim zostanie zastosowana w Twoim pojeździe.

Kiedy przekazujesz swój pojazd do niestandardowego malowania, nigdy nie masz pewności, jak będzie wyglądał po zakończeniu. Jeśli ci się to nie spodoba, będzie za późno, a zmiana będzie bardzo kosztowna. Proces projektowania cyfrowego oklejania pojazdu odbywa się na komputerze, to sprawia, że masz wpływ na każdy etap procesu projektowania, co pozwala na wprowadzanie komentarzy i zmian w trakcie opracowywania projektu.

Trwałość lakieru może być różna, a prace malarskie z niższej półki będą trwać tylko kilka lat, zanim zaczną się odpryskiwać. Wysokiej jakości folie z Apex Clan wytrzymają od 5 do 10 lat. Folia jest również objęta gwarancją producenta na wszelkie problemy związane z użytym materiałem.

Utrzymanie lakieru może być ciężką pracą, jeśli chcesz, aby Twój motocykl zawsze wyglądał jak najlepiej. Używanie specjalnych produktów, w tym wosku, może być męczące i czasochłonne. Po oklejeniu pojazdu wystarczy go umyć i odjechać. Cóż może być prostszego?

Wszelkie uszkodzenia w niestandardowym malowaniu są bardzo trudne do naprawienia i mogą wymagać całkowitego ponownego polakierowania całego motocykla, aby uzyskać dokładnie ten sam kolor. Naprawa folii jest znacznie łatwiejsza i tańsza. Po usunięciu podstawowego lakieru po prostu ponownie nałóż na uszkodzony fragment folię.

Oklejenie nie tylko nie ma wpływu na wartości odsprzedaży, ale z reguły ją również zwiększa. Natomiast malowanie motocykla na nietradycyjny kolor nieuchronnie obniża jego wartość. Będzie przemawiać do mniejszej liczby kupujących i możesz mieć problemy ze sprzedażą. Indywidualne malowanie jest jeszcze gorsze… Jakie są szanse, że znajdziesz kupca, którego gust dokładnie odpowiada Twojemu? Folia jest łatwa do zdjęcia. Po zdjęciu lakier będzie wyglądał tak jak wcześniej i nie ulegnie zniszczeniu. Łatwo będzie Ci sprzedawać swój pojazd.

NA JAK DŁUGO STARCZA OKLEJENIE I JAK SIĘ OBCHODZIĆ Z MOTOCYKLEM PO OKLEJENIU?

Udzielamy rocznej gwarancji na naszą pracę, a bez uszkodzeń zewnętrznych folia powinna wystarczyć na co najmniej 5 – 10 lat. Istnieje kilka czynników, które decydują o tym, jak długo folia wytrzyma – na przykład, jeśli owiewki motocykla zostały uszkodzone przed oklejeniem. Używamy tylko wysokiej jakości materiałów, jednak ostateczny efekt zależy również od jakości lakieru Twojego motocykla. Jeśli nie ma śladu uszkodzeń, a powierzchnia jest w porządku, jakość będzie satysfakcjonująca przez długi czas. Ważna jest również ogólna konserwacja po oklejeniu motocykla. Zalecamy, aby w procesie czyszczenia nie używać żadnych środków chemicznych, aby nie spowodować uszkodzeń.

JAK DŁUGO TRWA OKLEJANIE MOTOCYKLA

Jakość wymaga czasu, dlatego cały proces trwa co najmniej 14 dni.
W tym tworzymy dla Ciebie projekt, zamawiamy materiały i drukujemy
projekt motocykla. Dokładnie sprawdzamy, czy cały proces przebiega zgodnie
z najwyższymi standardami. Naszym zadaniem jest upewnienie się, że folia jest nakładana perfekcyjnie od początku do końca, abyś mógł być zadowolony z efektu.

ILE TO KOSZTUJE?

Nie ma ceny, którą można by ustalić dla wszystkich projektów, ponieważ każdy motocykl, nad którym pracujemy, jest inny, podobnie jak wymagania klientów. Zależy to również od rodzaju materiałów używanych do oklejania, ponieważ niektóre folie, takie jak chrom, mogą być 7 razy droższe niż standardowa paleta. Dzięki temu każdorazowo przy rozpoczynaniu nowego projektu zapewniamy spersonalizowane ceny oraz poznajemy oczekiwania klienta. Jeśli chodzi o samą folię – tu nie idziemy na żadne kompromisy. Stosujemy wyłącznie folię wylewaną (czyli taką jakiej używa się przy oklejaniu samochodów premium), którą powlekamy laminatem zabezpieczającym – także wylewanym. Polimer stosowany jest w przypadku folii FLUO oraz przy specyficznych zleceniach. Nigdy NIE UŻYWAMY tanich monomerów!

CZY MOŻNA ODERWAĆ NAKLEJKI I DLACZEGO?

Tak, jest to możliwe i będziesz musiał je w tym celu podgrzać.
Są klienci, którzy oczekują, że naklejki pozostaną jak najdłużej,
a my możemy to zagwarantować, jeśli Twój motocykl nie zostanie
narażony na uszkodzenia lub substancje chemiczne. Jeśli jednak chcesz wrócić do pierwotnego projektu lub zmienić go na nowy, również dajemy Ci taką możliwość bez wpływu na lakier.

CZY BYŁOBY TANIEJ Z WŁASNYM PROJEKTEM?

Jeśli nie przygotujesz wszystkich projektów przy użyciu tych samych narzędzi co my, nie będzie to tańsze, ponieważ prawdopodobnie będziemy musieli zacząć od nowa, aby skonfigurować wszystko, co przygotowałeś. Oszczędź swój czas i zostaw go profesjonalistom, ponieważ wiemy najlepiej, jak przekształcić Twoje pomysły w projekty.

JEŚLI BĘDĘ OKLEJAŁ SAM CZY BĘDZIE TANIEJ?

Tak, oczywiście, gdybyś sam nakładał folię, nie obciążalibyśmy Cię
kosztami robocizny związanej z tą pracą. Oferujemy gotowe naklejki
i zestawy naklejek, które możesz łatwo nakleić samodzielnie.
Jeśli jednak masz nadzieję że samodzielne nałożenie folii jest łatwe, lecz
nie masz doświadczenia w tej dziedzinie – zdecydowanie odradzamy.

CZY MUSZĘ TRANSPORTOWAĆ MOTOCYKL DO WAS?

Mimo, że bylibyśmy szczęśliwi, gdybyś przywiózł motocykl do naszej pracowni, nie zawsze jest taka potrzeba, gdyż sprawdzonym sposobem jest wysłanie owiewek kurierem. Wszystko to jest proste i łatwe w porównaniu do wysyłki / transportu całego motocykla. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania w tym miejscu jest przesłanie CZYSTYCH owiewek bez żadnych chemikaliów, ponieważ ma to kluczowe znaczenie dla jakości oklejenia. To bardzo ważne, gdyż pozwala nam się skupić na tym za co płacisz – oklejaniu.

CZY MOŻESZ PRZYGOTOWAĆ PODGLĄD PROJEKTU, BYM MÓGŁ/MOGŁA ZDECYDOWAĆ KTÓRĄ CHCĘ PRZED ZŁOŻENIEM ZAMÓWIENIA?

Niestety nie oferujemy gotowych projektów przed złożeniem zamówienia. Jak widać, na każdy projekt potrzebujemy co najmniej jednego – dwóch dni roboczych projektanta. Dlatego gdybyśmy mieli stworzyć projekty „testowe” bezpłatnie dla wszystkich naszych klientów, po prostu zbankrutowalibyśmy. Dobra wiadomość jest taka, że Jesteśmy najbardziej doświadczoną ekipą w Polsce i jedną z najbardziej doświadczonych w Europie. Wykonaliśmy ponad 400 Projektów – wiemy co robimy. Mamy niesamowitych grafików, którzy zapewnią, że otrzymasz najlepszy możliwy projekt, w oparciu o Twoje preferencje i wymagania, a także na możliwości techniczne i styl Twojego motocykla.

CO JEŚLI PROJEKT MI SIĘ NIE SPODOBA?

Nasi graficy z pasją to artyści z wieloletnim doświadczeniem w tej dziedzinie, co widać w naszym portfolio – Zrobiliśmy już ponad 400 projektów – najwięcej w Polsce. Im lepiej opiszesz swoje wymagania, tym lepiej będziemy w stanie odzwierciedlić Twoje oczekiwania. Zdajemy sobie sprawę, że klient może chcieć zmienić niektóre elementy projektu koncepcyjnego, dlatego oferujemy przynajmniej dwie rundy zmian w projekcie.

CZY MOGĘ MALOWAĆ OKLEJENIE/NAKLEJKI?

Tak, ale nasza gwarancja nie obejmuje już takiej ingerencji.
Raczej nigdy nie było z tym problemu – tak realizowane są np.
Projekty dla Wójcik Racing Team – naklejki pod klarem. Jednak w związku
z używaniem rozpuszczalników i ingerencją chemiczną robisz to na własną odpowiedzialność. Zalecamy usunięcie lub zmianę naklejek, jeśli chcesz pomalować swój motocykl.

CZY OKLEJANIE USZKODZI MÓJ ORYGINALNY LAKIER?

Jeśli owiewki nie zostaną uszkodzone przed nałożeniem folii, nie spowoduje to uszkodzenia motocykla. W przypadku, gdy lakier został wcześniej uszkodzony i zawierał odłamki kamienia lub Twój motocykl został ponownie polakierowany – po usunięciu może zrywać luźną farbę. Nie bierzemy za to odpowiedzialności i możemy tylko zagwarantować, że nie wystąpią żadne problemy, jeśli folia została nałożona na oryginalną farbę.

Produkty z naszego sklepu